E966 - Дуже низька небезпека

Лактитол або лактит (Е966) — цукровий спирт, який виробляється шляхом каталітичної гідрогенізації лактози. Має солодкий смак схожий на цукор. Солодкість його становить 0,3-0,4 від солодкості цукру. Не гігроскопічний. У воді і при температурі 500°С його розчинність майже однакова з цукрозою. Значно краще розчиняється у воді ніж ізомальт. Енергетична цінність лактитолу становить 200—240 ккал (як і ізомальту). У порівнянні з ксилітом та сорбітом лактитол має низький прохолоджувальний ефект. Lactitol Business Unit сертифікований ISO 9002.

Застосування

Лактит (Е966) відноситься до підсолоджувачів та текстураторів синтетичного походження, використовується в технологічних цілях у процесі виробництва харчових продуктів. Лактит - добре розчинний, малогігроскопічний, некаріогенний та інсулінонезалежний цукрозамінник. Невизначена поведінка при плавленні обмежує або утруднює (з погляду технології) застосування лактиту у виробництві цукрових виробів. Завдяки низькій гігроскопічність добре підходить для порошкоподібних продуктів, випічки, шоколаду, жувальної гумки, хрумких продуктів, таблетованих форм продуктів. Дозування відповідно до коефіцієнта солодкості 0,3-0,4.

Інші сфери застосування: таблетовані форми фармпрепаратів, зубні пасти. 

Лактитол не підвищує вміст цукру у крові, оскільки майже не всмоктується в кишечнику. Тому можливе його застосування при виробництві кондитерських виробів для хворих на цукровий діабет. Лактитол (Е966) лише у невеликому ступені ферментується у ротовій порожнині і після споживання продуктів з лактитолом рН не знижується менше 5,7, що сприяє збереженню емалі зубів. Оскільки лактітол не гігроскопічний, то вироби з ним не сорбують вологу з оточуючого середовища в процесі зберігання. Розчинність лактитолу дозволяє мінімізувати його технологічні затрати за умов заміни цукрози. Властивість володіти низьким прохолоджувальним ефектом дозволяє використовувати лактітол під час виробництва таких виробів, де прохолоджувальний ефект не бажаний.

Вплив на організм

Лактит (Е966) не повністю гідролізується в тонкому кишківнику (до галактози та сорбіту). Залишок розщеплюється мікрофлорою товстої кишки до коротколанцюгових жирних кислот, які всмоктуються та засвоюються, виділяючи близько 2,4 ккал/г. Прийом понад 50 г на день може призвести до проносу та здуття живота. Лактит не викликає карієсу та практично безпечний для хворих на діабет.